0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » قوانین جدید سئو سایت در سال ۲۰۲۲

قوانین جدید سئو سایت در سال ۲۰۲۲

تاریخ:29th ژوئن 2022
پشتیبانی وب سایت
0
338

اطلاع از جدیدترین قوانین سئو ۲۰۲۲ برای بهینه سازی سایت ها امری ضروری به عبارتی اگر از قوانین بروز سئو مطلع نباشید نمی توانید یک سئو کار موفق باشد. در این کار تنها انرژی ووقت خود را تلف می کنید. در این مقاله به بررسی تعدادی ازجدید ترین قوانین سئو ۲۰۲۲ می پردازیم .

قوانین سئو چیست ؟

موتور جست وجوی گوگل به منظور ارائه بهترین نتیجه سرچ گوگل الگوریتم هایی را تنظیم کرده که برای بالارفتن رتبه سایت ها به الزام باید از این قوانین والگوریتم ها پیروی کنیم تا ارزش ورتبه سایتمان را بالا ببریم.به طور کل هدف ما از سئو کردن بهینه کردن سایتمان برای موتور های جست وجو می باشد.با توجه به این موضوع که الگوریتم های گوگل دائما در حال تغییر وبروز شدن هستند طبیعی است که قوانین سئو هم مرتب در حال آپدیت شدن باشند.

بررسی قوانین سئو موفق

پرهیز از تکرار زیاد کلمات کلیدی

با توجه به اینکه استفاده از کلمات کلیدی در تولید محتوا لازم است اما استفاده بیش از حد سبب keyword stuffing می شود.در این صورت گوگل برای نوشته شما ارزش بالایی در نظر نمی گیرد.استفاده از کلمات کلیدی بیش از حد سبب خسته شدن خواندده متن  می شود وخوانایی نوشته را پایین می آورد که این امر باعث می شود خواننده به زودی از صفحه شما خارج شود.شما باید از کلمه کلیدی محتوای خود به صورتی استفاده کنید که نه خیلی کم ونه خیلی زیاد باشد و باید استفاده درست ومناسب کلمه کلیدی باشد.

استفاده از کلمات LSI Latent semantic indexing

راهی دیگر به جای استفاده از کلمات کلیدی زیاد استفاده از کلمات LSI یا به عبارتی استفده از کلماتی که با کلمه کلیدی ما مرتبط می باشد.

استفاده از کلمات کلیدی پر رقابت

استفاده از این کلمات هم نسبتا مورد استفاده قرار می گیرد ولی خب طبیعتا سایت هایی وجود دارند که از این کلمات کلیدی به صورت حرفه ای استفاده کرده اند وشما باید جوری محتوا بنویسید و سئو کنید که رتبه ی بالاتری از آن ها داشته باشید .

راه مناسب تر استفاده از کیوردهایی است که از نظر مفهموم و معنا شبیه این کلمات کلیدی باشند تا خود را به زحمت اضافه ورقابت نیندازید.البته می توانید در کنا کلمات کلیدی انتخابی خود از این کلمات هم استفاده کنید.

استفاده از کلمات کلیدی پر رقابت

پرهیز از تولید محتوای تکراری

برای موضوعات سایتتان محتواهایی تولید کنید که خاص سایت شما باشد واز عکس ها و محتواهای کپی برداری شده استفاده نکنید.تا هم اینکه خواننده های بیشتری به خاطر محتواهای مفید به سایت شما مراجعه کننند و هم به دلیل پیروی از قوانین سئو گوگل ارزش بیشتری به سایت شما بدهد.

از لینک های با کیفیت بهره ببرید

در رعایت قوانین سئو همان طور که لینک های داخلی مهم هستند استفاده از لینک سازی خارجی هم اهمیت دارد.سعی کنید به سایت هایی لینک دهید که ارزش محتوایی بالایی دارند ورتبه بالای در گوگل دارند تا از ارزش سایت خود کم نکنید.پس مواردی که در لینک خارجی باید توجه کنید عبارتند از:

۱٫پرهیز از لینک های شکسته وخراب

۲٫به سایت هایی با ارزش بالا و محتوای مرتبط با موضوع خود لینک دهید.

۳٫عدم لینک دادن به صفحاتی با کیفیتی که از همان کلمه کلیدی شما استفاده می کنند(رقبای شما).

 بروز رسانی مداوم محتواهای سایت خود

محتواهی سایت خود را به صورت مداوم تغییر دهید تا برای خواننده ها تکراری نشود حتی تغییرات کوچکی مثله اضافه کردن عکس یا نوشته های مهم .

 بروز رسانی مداوم محتواهای سایت خود
Hand writing Content SEO crossword with marker on transparent wipe board.

به طور مداوم نوشته های خود را بررسی کنید واضافه وکم کنیدتا رتبه صفحه خود را ارتقاء دهید. با این کار به مخاطبان وگوگل اثبات می کنید که سایت شما بروز و در حال کار است. با این برروز رسانی ها متوجه می شوید که یکسری از لینک هایی که دادین منسوخ شدن ودرر نتیجه این لینک ها را اصلاح می کنید.

سرعت لود شدن سایت

سرعت لود سایت خود را بالا ببرید تا نرخ پرش سایتتان را کم کنید.سرعت پایین سایت نشان دهنده ایراداتی در سایت می باشد که این ایرادات می تواند در زمینه ی برنامه نویسی ،گرافیک سایت و عکس های به کارفته و… باشد که باید ایرادات برطرف شود تا سایت سرعت لود بالایی داشته باشد.

رتبه بندی سایت ها(Core Web Vitals)

از جدیدترین قوانین سئو می توان به رتبه بندی سایت ها اشاره کرد که براساس سه پارامتر بررسی می شود

CLS:  که بیان کننده تغییراتی در المان ها به صورت  زیاد و اذیت کننده می باشد

FID: اشاره به زمان لود اولین المان در ارتیباط با کاربر می باشد

 LCP اشاره به زمان لود شدن بزرگترین المان صفحه دارد.

بنابراین با توجه به این سه پارامتر سرعت لود صفحه بر سئو تاثیر دارد.

امنیت وب سایت

وب سایت خود را ایمن کنید که یکی از قوانین موثر سئو۲۰۲۲ می باشد.در صورت استفاده از پروتکل های HTTPS به امنیت سایت خود اضافه کنید تا از حمله هکر ها جلوگیری کنید.

موبایل فرندلی بودن

بازیاد شدن بازدید سایت ها در گوشی های همرا باید وب سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که در هر وسلیه ای که از آن بازدی شد زیبایی وکارایی داشته باشد.

موبایل فرندلی بودن

تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو

می توانید از شبکه های اجتماعی به منظور ارتقا ورشد کسب وکارتان بهره ببرید تا ورودی کاربران به ساییتان افزوده شود.پس از شبکه های اجتماعی محبوب برای بیشتر دیده شدن ساییتان استفاده کنید.

استفاده از محتواهای ویدیویی و تصویری

علاوه برتکیه برمحتواهای متنی محتواهایی که ویدیو و تصویر باشد تاثیر مثبتی در سئو سایت داردزیرا خوانندگان امروزه بیشتر تمایل به محتواهی تصویری مناسب دارند به جای خواندن متن های طولانی پس محتواهای متنی وتصویری می تواند در سئو موفق موثر باشد. پس برای اینکه از رتبه بندی وقوانین گوگل عقب نمانید برروی محتواهای تصویری وویدیویی مرتبط ،مناسب  وبهینه توجه کنید

توجه به تکنیک هدف جست وجو

همان طور که می دانید هدف گوگل ارائه بهترین نتایج جست وجو به کاربران می باشد تا تجربه کاربری بهتری را برای کاربران  مهیا کند.پس باید محتواها چنان باشد که به نیاز های کاربران پاسخ دهد. در این زمینه شما باید محتوای خود را به گونه ای بنویسید که نیاز کاربران را شناسایی و برطرف کنید یعنی کاربر پسند باشد تاعلاوه برنیاز کاربران از الگوریتم های گوگل پیروی کند.

توجه به الگوریتم  Passage ranking

این الگوریتم از جدیدترین قوانین سئو می باشد طبقه این الگوریتم تنها به گوگل امکان رتبه دهی یک بخش را می دهد. بهتر است اساس کا این الگوریتم را این گونه بیان کنیم فرض کنید شما یک محتوای طولانی داریدو کاربر به هدف رسیدن به پاسخ یک سوال خود به محتوای شما برخورد کرده این الگوریتم قسمتی از محتوای شمارا که به سوال کاربرنزدیک تر است را رتبه بندی و به او نشان می دهد.

توجه به الگوریتم  Passage ranking

پس باید به تک تک جملات محتوای خود دقت کنید تا نیاز های کاربران را هدف قرار دهید . در کل الگوریتم Passage ranking در تلاش است که پاسخی شفاف برای سولات شما ارائه دهد.

 کلام آخر

در مقاله بالا به بررسی قوانین سئو پرداختیم و نتیجه گرفتیم که تنها راه رسیدن به رتبه بالا در گوگل توجه و پیروی از این قوانین می باشد. در واقع این قوانین هست که باعث می شود کاربران به نتایج دلخواه خود در گوگل برسند. اگر قصد سئو سایت خود را دارید می توانید با تیم سئو سایت در اصفهان سئویار تماس گرفته تا همکاران ما شما را در این امر راهنمایی کنند.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*