0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » چگونه از الگوریتم های گوگل در سئو جلو باشیم؟

چگونه از الگوریتم های گوگل در سئو جلو باشیم؟

تاریخ:27th دسامبر 2021
پشتیبانی وب سایت
0
1009

جلو بودن از الگوریتم گوگل در سئو ! این سه کلمه می توانند برای موتورهای جست و جوی گوگل عالی باشند ، اما می توانند باعث ایجاد آسیب های جدی به سایت های ما بشوند. مگر اینکه بتوانیم جلوتر از بازی های گوگل حرکت کنیم و بدانیم چطور از الگوریتم های گوگل جلوتر باشیم؟

چه زمانی به روزرسانی های گوگل بر روی سایت ما اثر می گذارد؟ جواب این سوال ساده است. باید بگوییم دائما!

تنها در طول یک سال اخیر گوگل بیش از ۵۰۰ به روزرسانی جدید منتشر کرده که برخی تاثیرات کمی دارند و شاید بتوانند باعث رشد وب سایت شما شوند. اما برخی دیگر که به عنوان به روزرسانی های اصلی در نظر گرفته می شوند با منظور خراب کاری در رتبه بندی سایت شما ایجاد شده اند. بنابراین دانستن اینکه چطور از الگوریتم های گوگل جلوتر باشیم بسیار مهم است.چطور از الگوریتم های گوگل جلوتر باشیم

در مقابل آپدیت های الگوریتم های گوگل چگونه رفتار کنیم؟

گوگل به طور مداوم در حال تغییر الگوریتم هایی است که در رتبه بندی صفحات وب از آنها استفاده می کند. معیارهای که در گذشته کارهای بزرگی انجام می دادند، امروز می تواند آغاز کننده یک ضربه پنالتی باشند.
بهینه سازی موتورهای جستجو و تکنولوژی همیشه تحت تاثیر تغییرات هستند و شما باید مطمئن شوید که کارهایتان را درست انجام می دهید اگر نمی خواهید فردا منسوخ شده محسوب شوند.

در این بخش به برخی از مواردی که می تواند شما را مطمئن کند که حرفه تان بهترین نتایج را از بهینه سازی موتورهای جستجو دریافت خواهد اشاره می کنیم:

برای جلو بودن از الگوریتم گوگل بازیکن خوبی باشید!

محتواهای با کیفیت و واقعی هیچ گاه از چشم های هوش مصنوعی گوگل دور نمی ماند. از دورانی که گوگل فقط بر اساس کلمات کلیدی و یا لینک ها ، سایت های ما را رتبه بندی می کرد گذشته است. در واقع گوگل تفاوت سایتی که محتوای با ارزش اضافه می کند را با سایتی که اطلاعات و یا کلمات کلیدی اسپم منتشر می کند ، می داند. پس بهتر است محتوای درستی را در سایت خود قرار دهید.

از سئوی کلاه سیاه دوری کنید!

سعی نکنید از طریق ترفندهای غیر اصولی و مخالف قوانین گوگل برای رسیدن به قله های موفقیت استفاده کنید. گوگل آماده است تا شما را دره های ناشناخته پرتاب کند! ترفندهایی مانند استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی ، پیوندهای پنهان و یا مسیر های یواشکی می تواند شما را شکست دهد. در نهایت رتبه ی سایت شما کاهش پیدا می کند و حتی ممکن است جریمه شوید.

از ابزارهای تجزیه و تحلیل سایت استفاده کنید!

آیا با ابزارهای گوگل آشنایی دارید؟ google trends و Moz دو ابزار مهم گوگل هستند که می توانند بینش درستی از اینکه سایت شما به کدام سمت هدایت می شود و یا در طول زمان به چه موقعیتی رسیده است ، ارائه دهد.

یک کلمه را در google trens وارد کنید و ببینید درکدام بخش از منطقه ی مورد نظر شما این کلمه جست و جو می شود! در این ابزار می توانید روندهای جست و جو ی کلمات کلیدی را در طول زمان به دست آورید. Moz بینش جدیدی در رابطه با نحوه ی عملکرد سایت ، میزان بازخورد سئو ، تجزیه و تحلیل بک لینک ها و ممیزی سایت به شما ارائه می دهد.

همه این ابزارها برای کمک به شما برای جلو زدن از الگوریتم های گوگل آمده اند!

چطور از الگوریتم های گوگل جلوتر باشیم

فقط روی وب سایت حساب باز نکنید!

ممکن است با بروزرسانی الگوریتم ها رتبه سایت شما کاهش یابد. و متوجه شوید که مانند قبل بازدید کننده ندارید. در این زمان است که باید از طریق شبکه های اجتماعی دیگر افرادی را که محصول یا اطلاعات شما را جست و جو می کنند، به سایت خود هدایت کنید. در نتیجه اگر بار ترافیکی سایتتان افت کرد ، ترافیک همچنان از طریق منابع دیگر به سایت شما سرازیر می شود!

رتبه ی تبدیل سایت را تقویت کنید!

فرض می کنیم که شما وب سایتی دارید و روزانه ترافیک ارگانیک بالایی دریافت می کنید. اما آیا محصولی می فروشید؟ آیا افرادی که وارد سایت شما می شوند، مدت زمانی را درون سایت شما می مانند؟ صرف نظر از اینکه شما از سایت خود از طریق فروش یا تبلیغات درآمد دارید ، آیا مخاطبانتان سایت شما را به عنوان یک منبع یا هدف می شناسد؟

این موضوع که مردم هرگاه که نیاز داشتند مستقیما وارد سایت شما شوند بسیار مهم است. اگر زمانی الگوریتم های گوگل باعث کاهش رتبه ی سایت شما شدند، مشتریان دائمی شما می توانند به آسانی شما را پیدا کنند. و همچنان برایتان درآمدزایی کنند.

برای جلو بودن از الگوریتم گوگل اطلاعات سایت را به روز نگه دارید!

به روز نگه داشتن اطلاعات و یا محصولات می تواند تجربه ی کاربری بهتری را برای افراد به ارمغان بیاورد. نیل پاتل می گوید : ” روی اصول اساسی تمرکز کنید. یک تجربه کاربری خوب به محتوای خوب متکی است. اگر این را به خاطر داشته باشید، احتمال جریمه شدن شما در به‌روزرسانی‌های بعدی گوگل کمتر است.”

از لینک های داخلی و خارجی مناسب استفاده نمایید.

سئو در واقع به معنای هرچیزی است که بتواند تراقیک را به سایت شما هدایت کند. لینک ها نیز ابزارهایی هستند که افراد را به سمت وب سایت شما سوق می دهند. بلاگ ها ، صفحات فرود و نوارهای فرعی جای مناسبی برای قرار دادن لینک های داخلی هستند.

اما پیوندهای خارجی هم به همان اندازه اهمیت دارند. این لینک می توانند افراد را از سایت های دیگر به سمت شما هدایت کنند. بهتر ات این کار را از طریق محتواها و یا محصولات مشابه در سایت های دیگر انجام دهید.

مراقب اعلان های گوگل باشید.

کمتر پیش می آید که گوگل به روزرسانی های خود را اعلام کند. اما ممکن است برخی از آن ها را از طریق شبکه های اجتماعی خود معرفی کند. پس بهتر است گوگل را دنبال کنید تا زودتر از دیگران به این اطلاعات مهم دست یابید. برای این کار می توانید به Google SearchLiaison مراجعه نمایید.

برای جلو بودن از الگوریتم گوگل در موبایل ها ظاهر شوید!

مشخصا تعداد موبایل ها در دست مردم بیشتر شده‌است. و اغلب برای استفاده از گوگل با موبایل خود وارد می شوند. بنابراین این نکته را فراموش نکنید که وب سایت را مناسب موبایل نیز طراحی کنید. زیرا بیشتر افراد وب سایت شما را با انگشت لمس می کنند نا با یک صفحه کلید فیزیکی!!!

از رقیبان خود بیاموزید!

ممکن است سایت موفقی داشته باشید اما همیشه بهتر از شما هم وجود دارد! عبارات بهترین مخصصان سئو و یا تاثیرگذاران سئو را جست و جو کنید. نتایجی همیشه یکسان است! استادانی مانند کریستی هاینز و بری شوارتز برای ما مانند الگوهایی هستند که بتوانیم اصول سئو را از آن ها بیاموزیم.

چطور از الگوریتم های گوگل جلوتر باشیم

شما نمی توانید از تغییرات اجتناب کنید.

تغییر در زندگی تنها چیزی ست که ثابت است. شش سال پیش تبلت وجود نداشت. امروز شما می توانید تبلیت هایی با سایزهای متفاوت بخرید با سیستم عامل ها و تولیدکنندکان و برندهای مختلف.
برای یک شرکت که محصولات مرتبط با کامپیوتر می فروشد ، لازم نیست که رتبه بالایی برای کلمه “تبلت” داشته باشد. امروزه عبارات کلیدی بسیاری مرتبط با تبلت می تواند سرمایه بسیاری را برای شرکت برگرداند.

برای کسب نتایج پایدار و جلو بودن از الگوریتم های گوگل ، شما باید روند و تغییرات را دنبال کنید. کلماتی که مشتریان استفاده می کنند می توانند تغییر کنند. شما باید کسب و کار خود را با تغییر بازار کار ، تغییر دهید. روشی را که نتیجه نمی دهد متوقف کنید.

از رقبای خود بیاموزید.

اگر می خواهید در جلو بودن از الگوریتم گوگل موفق شوید نوآوری و تکامل لازم است. چند سال پیش ، شرکت Apple فقط کامپیوتر تولید می کرد. اما امروزه آنها با شرکت های مانند Spotify رقابت می کنند. شرکت هایی که رقبای شما هستند می توانند تغییر کنند.
ابزارهای سئو می تواند به شما کمک کنند تا بر فعالیت های رقبای خود نظارت کنید. با بررسی روند تغییرات رقبا به شما نشان می دهد که کلمات کلیدی و صفحات مورد هدف شما با کدام رقبا در گوگل رتبه بندی شده اند و چه فعالیت هایی مانند تبلیغات ، لینک بیلدینگ ، تولید محتوا و … برای پیشرفت در این زمینه انجام می دهند.

به طور مستمر صفحات وب خود را بهینه سازی کنید.

بازار تغییر می کند و الگوریتم های موتور جستجو تغییر می کنند. بهینه سازی موتورهای جستجو فرآیندی مستمر است. اگر شما با تغییرات هماهنگ نشوید ، فقط وقت خود را با روش هایی که کار نمی کنند هدر داده اید. حتی ممکن است شما از تکنیک هایی استفاده کنید که موجب پنالتی شدن شما شوند.

اگر می خواهید نتایجی پایدار کسب کنید و پا به پای تغییرات حرکت کنید لیستی از انتظارات واقع بینانه خود فراهم کنید. معمولا چندین ما زمان می برد تا نتایج راهکارهای انتخابی سئو خود را مشاهده کنید. اگر فعالیت های سئوتان را به طور منظم انجام دهید ، بدون شک رتبه ای که به طور مداوم در صدر نتایج جستجو باقی می ماند را دریافت خواهید کرد.

به قول فیلسوف غربی، ما دو بار نمی توانیم در یک رودخانه شنا کنیم؛ زیرا نه ما آن انسان قبلی هستیم و نه آن رودخانه، رودخانه سابق است. پس لحظه لحظه زندگی، در حال رشد، حرکت و تغییر است. اگر رتبه بندی وب سایت شما به دلیل تکنیک های غیراستاندارد و منسوخ شده آسیب دیده است، بهتر است تکنیک های مهم تر و بروزی که قوانین جدید بازی محسوب می شوند را امتحان کنید.

سخن نهایی

این مقاله به ما نحوه جلو بودن از الگوریتم های گوگل  آموزش داد . بیایید در مورد یک استراتژی SEO صحبت کنیم تا کسب و کار شما در همه جا ظاهر شود. برای اینکه بفهمید آیا مناسب همکاری با شما هستیم یا نه، همین امروز با ما تماس بگیرید. ما در صفحه اینستاگرام خود نیز آخرین اخبار و اطلاعات سئو در اصفهان را برای شما آورده ایم. ما را دنبال کنید.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

مطالب مرتبط

آپدیت های الگوریتم های گوگل

رفتار مناسب با آپدیت های الگوریتم های گوگل

چگونه در مقابل آپدیت های الگوریتم های گوگل رفتار کنیم؟   گوگل به طور مداوم در حال تغییر الگوریتم هایی است که در رتبه بندی صفحات وب از آنها استفاده می کند. معیارهای که در گذشته کارهای بزرگی انجام می دادند، امروز می تواند آغاز کننده یک ضربه پنالتی باشند. بهینه سازی موتورهای جستجو و […]

ارسال دیدگاه

*    

*